Ultrasonograf Voluson E10

Ultrasonograf Voluson E10 to najlepszy, a w wersji BT21 z unowocześnioną głowicą matrycową, jedyny do tej pory w Polsce aparat kliniczny, dedykowany badaniom ginekologiczno-położniczym.

Doskonała jakość obrazowania podstawowego, liczne tryby wizualizacji,  innowacyjne sondy i cały pakiet funkcji wspomagających diagnostykę, czynią go niedościgłym wzorcem urządzenia, który wyznacza trendy w zaawansowanej diagnostyce ultrasonograficznej i wspomaga praktykę lekarzy na całym świecie.

Voluson E10 BT21 jest najnowszej generacji aparatem USG dostępnym na światowym rynku od  2020 roku – jest to innowacyjność produktowa. Został stworzony do przeprowadzania najwyższej jakości klinicznych i naukowych badań ultrasonograficznych.

Jako lider na rynku aparatów ultrasonograficznych, firma GE Healthcare projektuje i konstruuje swoje urządzenia w oparciu o nieustanne konsultacje z ośrodkami badawczymi, edukacyjnymi i certyfikacyjnymi. To w wyniku ich sugestii i propozycji udało się skonstruować system odpowiadający wymaganiom nowoczesnej diagnostyki. 

Innowacyjność aparatu Voluson E10 BT21 polega na wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii:

Monitor OLED – Innowacyjna technologia, do tej pory praktycznie nieużywana w sprzęcie medycznym. Monitory wykonane w tej technice zapewniają niespotykany kontrast i rozdzielczość, oraz niezwykle bogatą paletę wiernie odwzorowanych kolorów

V-SRI– czyli zaawansowana redukcja szumów i artefaktów podczas obrazowania wolumetrycznego

HDlive Studio– wbudowane środowisko do wielce realistycznej obróbki danych trójwymiarowych. Umożliwia swobodną manipulację aż trzech niezależnych źródeł światła. Dotyczny to ich charakteru, położenia, jasności i koloru.

Silhouette– technika pozwalająca na prezentację obrazów w trybie HDlive, gdzie poszczególne struktury położone na różnych głębokościach są przedstawione w półprzezroczystości na jednym obrazie. Uzyskiwana jest w ten sposób informacja anatomiczna na jednym tylko skanie.

Radiant Flow– innowacyjny algorytm, zapewniający obraz trójwymiarowy przy skanowaniu w technice 2D z dopplerem kolorowym. Zapewnia tą lepszą detekcję i separację blisko położonych naczyń, oraz poprawia komfort pracy.

Sono NT– SonoNT to pierwsza na rynku technika pozwalająca na bezinwazyjny, automatyczny i wymierny pomiar przezierności fałdu karkowego u płodu. Ocena przezierności karku jest najbardziej efektywnym markerem trisomii 21 i innych poważnych wad chromosomowych. Badanie pozwala również wykryć wiele różnorakich wad płodu, zespoły genetyczne i niekorzystny przebieg ciąży. Automatyzacja pomiaru przezierności fałdu karkowego u płodu, pozwala na otrzymanie wymiernego, powtarzalnego wyniku, który jest kluczowy dla trafnej diagnozy i jest zgodny z zaleceniami Fundacji Medycyny Płodowej

SonoBiometry– półautomatyczna metoda pomiarów biometrii płodu, skracająca czas prac i ułatwiająca diagnostykę

SonoIT– półautomatyczna ocena przezierności wewnątrzczaszkowej dla pierwszego trymestru i ocena rozszczepu kręgosłupa

Technologia CRI– gwarantuje niespotykaną jak dotąd w aparatach USG jakość obrazu. System posiada opcję wysyłania i odbioru wiązki ultrasonograficznej pod wieloma kątami. Wiązka ultradźwiękowa jest wysyłana nie tylko prostopadle do czoła sondy, jak w przypadku konwencjonalnego rozwiązania, ale także ukośnie w wielu płaszczyznach, a korelacja otrzymanych sygnałów formuje pojedynczą linię obrazową. Dzięki temu następuje redukcja szumów w obrazie oraz eliminowane są, charakterystyczne dla obrazu ultrasonograficznego, plamki. Funkcja CRI zwiększa kontrast i rozdzielczość obrazu, wyostrza kontury organów i zmian oraz rozszerza możliwości różnicowania tkanek. Opcja jest bardzo przydatna w badaniach struktur położonych poniżej tkanki, dającej częściowe zacienienie akustyczne (takiej jak np.: okolice brodawki piersi, blizny, zwapnienia lub zwłóknienia). CRI wspomaga także ocenę morfologii naczyń podkreślając rysunek ścian naczyniowych.

SlowFlow– tryb obrazowania dopplerowskiego o zwiększonej czułości, przeznaczony do wizualizacji przepływów o bardzo małej prędkości. 

Obrazowanie B-Flow- opatentowana innowacyjna technologia, która w odmienny sposób obrazuje przepływ krwi uniezależniając detekcję od prędkości i kierunku przepływu w stosunku do stosowanej tradycyjnie metody kolorowego Dopplera. Dodatkowo technologia ta nie zaburza wizualizacji ścian naczyń i tkanek otaczających tak jak ma to miejsce w technice kolorowego Dopplera.

Embriologia w USG 

5-ty tydzień

8-my tydzień

10-ty tydzień

20- ty tydzień

Ginekologia Położnictwo

Ginekologia
i Położnictwo

Ginekologia Położnictwo

Laryngologia
dzieci i dorosłych

Ginekologia Położnictwo

Zabiegi
w znieczuleniu

Ginekologia Położnictwo

Fizjoterapia

Mater Pro Vita

ul. Bema 42, 82-300 Elbląg

 

Ginekologia-położnictwo,

Patologia ciąży,

Patologia szyjki macicy,

Badania Prenatalne,

Zabiegi w znieczuleniu.

 

Rejestracja:

Pon – 08:30-18:00

Wt – 8:30-15:00

Śr – 8:30-15:30

Cz – 12:30-18:30

Pt – 8:15-15:00

+48 55 643 98 39