Ciężarna za kierownicą

  • W pierwszych miesiącach ciąży nie ma powodu, żebyś rezygnowała z siadania za kierownicą. Jednak z racji szczególnego stanu, w jakim znajduje się przyszła mama warto, abyś znała zasady bezpiecznego podróżowania. W bardziej zaawansowanej ciąży, jeśli to możliwe, lepiej zrezygnować z prowadzenia samochodu. Ruchy dziecka mogą wówczas odwracać uwagę kobiety od jezdni. Dodatkowo rosnący brzuch coraz bardziej utrudnia manewrowanie kierownicą, a w razie wypadku, kierownica i poduszka powietrzna mogą spowodować uszkodzenie dziecka
  • Przemyśl trasę. Wstrząsy, stres, korki i wzmożona ilość spalin źle wpływają na dziecko. Lepiej nawet nadłożyć drogi, niż jechać wyboistą trasą albo utknąć w zatłoczonym centrum miasta.
  • Korzystaj z pasów bezpieczeństwa! Wyreguluj je tak, by nie były za luźne, ani zbyt ciasno przylegały do brzucha, bo nie stanowią wtedy odpowiedniej ochrony. – Prawidłowo zapięty pas powinien przechodzić nad mostkiem i jak najniżej pod brzuchem.
  • Poduszka powietrzna stanowi dodatkowe zabezpieczenie, więc nie powinno się jej demontować.
  • Fotel powinien być ustawiony w taki sposób, żeby kierownica nie uciskała brzucha, a jednocześnie, by sprawność motoryczna kobiety w żaden sposób nie była ograniczona. Plecy powinny mocno przywierać do siedzenia, ramiona powinny być niemal wyprostowane, a ręce umieszczone na kierownicy tak, by lewa dłoń znajdowała się między godziną 8 a 10, natomiast prawa między 2 a 4.
  • Podczas podróży co godzinę zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu i pogimnastykuj się.
Ginekologia Położnictwo

Ginekologia
i Położnictwo

Ginekologia Położnictwo

Laryngologia
dzieci i dorosłych

Ginekologia Położnictwo

Zabiegi
w znieczuleniu

Ginekologia Położnictwo

Fizjoterapia

Mater Pro Vita

ul. Bema 42, 82-300 Elbląg

 

Ginekologia-położnictwo,

Patologia ciąży,

Patologia szyjki macicy,

Badania Prenatalne,

Zabiegi w znieczuleniu.

 

Rejestracja:

Pon – 08:30-18:00

Wt – 8:30-15:00

Śr – 8:30-15:30

Cz – 12:30-18:30

Pt – 8:15-15:00

+48 55 643 98 39