USG ultrasonografia 2D, 3D, 4D, Doppler tkankowy, pulsacyjny i fali ciągłej

We współczesnej ginekologii istnieje coraz więcej wskazań do poszerzania zakresu monitorowania stanu narządu rodnego przy pomocy USG. Ultrasonograficzna ocena kobiecych narządów rodnych jest podstawą nowoczesnej diagnostyki ginekologicznej. Nie ma obecnie innej metody, która tak precyzyjnie i szybko- praktycznie podczas wizyty w gabinecie- byłaby w stanie dać tak dużo informacji. Dzięki USG można ocenić fazę cyklu, znaleźć przyczynę acyklicznych krwawień albo braku miesiączki stwierdzić ciążę już dwa- trzy dni po zatrzymaniu miesiączki itp. Właściwie we współczesnej ginekologii wskazaniem do wykonania badania ultrasonograficznego jest dostęp do aparatu.
Tak wysoką precyzję w pełni umożliwia system ultrasonograficzny VOLUSON 730 ( wyposażony w kolorowy Doppler, power Doppler, Doppler tkankowy, trzy rodzaje prezentacji: 2D, 3D, 4D oraz głowice wielozakresowe przezpochwowe objętościowe ), skupiający wszystkie rodzaje technik obrazowania w jednym aparacie. Dzięki zastosowaniu cyfrowej obróbki obrazu i numerycznego beamformera aparat jest zdolny analizować i obrabiać cztery razy więcej danych niż konwencjonalne ultrasonografy, co zapewnia nie osiąganą do tej pory jakość uzyskiwanych obrazów, daleko wykraczając poza możliwości konwencjonalnych aparatów ultrasonograficznych. Jest to jedyny na świecie system pozwalający na uzyskiwanie tak dobrych obrazów trójwymiarowych w czasie rzeczywistym-widzimy więc obraz odzwierciedlający rzeczywiste, struktury anatomiczne w prezentacji 3D.
Gdy dodamy do tego badanie przy użyciu środków kontrastujących przesuwamy granicę rozpoznania ewentualnej choroby na kilka lat zanim się ona rozwinie.

Embriologia w USG 

5-ty tydzień

8-my tydzień

10-ty tydzień

20- ty tydzień

Ginekologia Położnictwo

Ginekologia
i Położnictwo

Ginekologia Położnictwo

Laryngologia
dzieci i dorosłych

Ginekologia Położnictwo

Zabiegi
w znieczuleniu

Ginekologia Położnictwo

Fizjoterapia

Mater Pro Vita

ul. Bema 42, 82-300 Elbląg

 

Ginekologia-położnictwo,

Patologia ciąży,

Patologia szyjki macicy,

Badania Prenatalne,

Zabiegi w znieczuleniu.

 

Rejestracja:

Pon – 08:30-18:00

Wt – 8:30-15:00

Śr – 8:30-15:30

Cz – 12:30-18:30

Pt – 8:15-15:00

+48 55 643 98 39